czwartek, 1 grudnia 2016

Zdrowie psychiczne ważne jest

Węglin jest jedyną dzielnicą Lublina (i zarazem odległą od Abramowic), która - dzięki zaangażowaniu i trosce Zarządu Transportu Miejskiego - uzyskała bezpośrednie połączenie z Abramowicami za sprawą aż dwóch linii komunikacji miejskiej. Jakby tego było mało, to do Abramowic można dojechać bezpośrednio także z dość bliskiej od Węglina pętli przy ul. Granitowej.

Linia nr 151 kursuje od wielu lat; łączy ona Węglin z Abramowicami od dłuższego czasu. W roku 2016 pętlę "Węglin" (w tym przystanek Węglin 02) z Abramowicami  połączono także przy pomocy linii nr 38 - oficjalnie autobusowej, ale często obsługiwanej przez trolejbusy. Z kolei linia nr 152 bezpośrednio łączy ul. Granitową (przystanek Os. Poręba 02) z pętlą przy ul. Abramowickiej.

Warto odnotować również to, że na trasie trzech odnośnych linii znajduje się "zespół przystankowy" - w tym przypadku: para przystanków - o nazwie Szpital Neuropsychiatryczny (01, 02).

Jakie są przyczyny aż tak wielkiej dbałości Zarządu Transportu Miejskiego o sprawne (i to bez żadnych przesiadek) dotarcie z odnośnego rejonu Lublina w okolice "Psychiatryka"? Być może odpowiedzi udzieli ZTM (dane kontaktowe).

Poniższe obrazy ukazują trasę linii: nr 151, nr 38 oraz nr 152:
Największe zaskoczenie lubelskiej kampanii wyborczej.

Największym zaskoczeniem tegorocznej samorządowej kampanii wyborczej w Lublinie dla mnie jest zachowanie pani Marty Wcisło (aktualnie Wicep...