wtorek, 22 listopada 2016

Czy linia nr 19 przestanie być "dinozaurem" lubelskiej komunikacji miejskiej?

Podczas wczorajszych godzin przyjęć pana wiceprezydenta Krzysztofa Komorskiego padła ważna deklaracja z ust Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego: są szanse na to, by od stycznia albo od lutego 2017 roku linia nr 19 zmieniła swą trasę zgodnie z treścią interpelacji pana radnego doktora Leszka Daniewskiego. Odpowiedź na tę interpelację była bardzo wstrzemięźliwa. Być może do wyraźnej zmiany stanowiska ZTM, czyli do postępu, w tym zakresie przyczynił się artykuł pana redaktora Bartłomieja Chudego pod tytułem „Dziewiętnastka” potrzebna cały dzień przez cały tydzień?

Proponowana korekta trasy linii nr 19 stanowiłaby faktycznie reanimację tej linii, która stała się "dinozaurem" lubelskiej komunikacji miejskiej. Podobno w 2010 roku "dziewiętnastką" jeździło dziennie 950 pasażerów - co i tak jest niezłym wynikiem dla linii niemalże szczątkowej (kursującej w godzinach szczytowych od poniedziałku do piątku); informację o liczbie pasażerów podano na stronie 139 opracowania pod tytułem Plan Transportowy - wersja do konsultacji społecznych. Oby udało się reanimować "dziewiętnastkę".

Oto obraz przebiegu trasy linii nr 19 - z uwzględnieniem bezpośredniego dojazdu w rejon Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetytu Przyrodniczego (a niedaleko jest także część obiektów UMCS); pominięto trasę kursów wydłużonych do ul. Inżynierskiej (w pobliżu ul. Wrotkowskiej):

Największe zaskoczenie lubelskiej kampanii wyborczej.

Największym zaskoczeniem tegorocznej samorządowej kampanii wyborczej w Lublinie dla mnie jest zachowanie pani Marty Wcisło (aktualnie Wicep...